top of page
Szukaj

Koraliki z piasku


Przy projektowaniu coraz częściej korzystam z materiałów, których technika tworzenia jak i pochodzenie mogą być dla niektórych z Was niewiadome. Stąd pojawiła się u mnie chęć opisania z czego są wykonane, a pierwsze bohaterki, które chciałam Wam nieco przybliżyć to koraliki z piaskowca.

Znane także jako koraliki cukrowe, szklane i proszkowe, ponieważ mają konsystencje suchego sproszkowanego szkła. Ich struktura powierzchni przypomina ziarnistą powierzchnię, taką jak piasek na plaży. W rzeczywistości nazwa „piaskowe” może być nieco myląca, ponieważ są one wykonane ze szkła. Nie sposób się jednak dziwić, że ta nazwa do nich przyległa, gdyż do ich formowania używa się rzeczywiście gliny a koraliki w finalnym kształcie strukturą przypominają zwykły sklejony piasek.
Niektóre koraliki z piaskowca są wytwarzane przez ludzi z plemienia Krobo i są znane z nazwy tej społeczności. Uważa się, że koraliki piaskowe zostały po raz pierwszy wyprodukowane w XVI-wiecznej Ghanie, zanim zostały wprowadzone i wyprodukowane w pozostałych regionach kontynentu. Z tego powodu koraliki z piaskowca są uważane za tradycyjne koraliki afrykańskie.W kolekcji Blue Lagoon znajdziecie kilka modeli biżuterii, które wykorzystują piękne wzory tych wyjątkowych etnicznych ozdób. Należy do nich między innymi bransoletka Africana ze zdjęcia powyżej oraz Sandy, którą zdobią trzy białe piaskowe koraliki.


0 komentarzy

Comments


BLOG

bottom of page